• خانه
 • مقصد ها
 • تسهیلات سفر
 • آموزش ترکی در سفر
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • ماوی گشت مقصد باتومی

   

  باتومی یا باطوم شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستان است . بندر باتومی با داشتن حدود 140000 نفر مرکز خودمختاری آجاریا در گرجستان که در دوره رومی ها بندر تجاری مهمی بود که باتوسی خوانده می شد ، باتوسی به معنای جار ژرف است و دلیل نام گذاری وجود آب های ژرف در این لنگرگاه بوده است .

  جاذبه های توریستی باتومی :

   ماوی گشت مقصد باتومی

  باتومی را می توان یکی از زیباترین  و توریست پذیرترین بنادر و شهرهای قفقاز نامید . در سال های اخیر دولت گرجستان با برنامه ریزی های توریستی عالی این شهر را با تمام زیبایی هایش به دنیا معرفی کرده که خصوصا طرفدار زیادی هم در بین مسافران ایرانی به دست آورده است . ساحل دریا و بلوار اصلی شهر از پرطرفدارترین جاهای دیدنی باتومی هستند . قلعه باستانی گونیو اپاپساروس ، ابشار ماخونتستی ، باغ گیاه شناسی ، اب گاه دلفین ها ، اکواریوم باتومی ، مسجد قدیمی ، کلیساهای ارتودکس و ارمنی و کاتولیک ، پارک آبی و دریاچه نوریگلی و خیلی جاهای دیدنی دیگر هم در این شهر وجود دارد . قسمت ساحلی شهر که به نوعی منطقه توریستی شهر به حساب می آید ، ظاهر زیبایی دارد . هتل های لوکس و تازه تاسیس شده ، رستوران های پر زرق و برق و فضاهای سبز همگی در خیابان معروف روستاولی واقع شده اند . شوتا روستاولی نام بزرگترین شاعر ادبیات کلاسیک غیردینی گرجستان است به پاس احترام در اکثر شهرهای گرجستان نام این شاعر بر روی زیباترین خیابان شهر نهاده شده است .

  جاهای دیدنی شهر باتومی :

  بلوار باتومی قدیمی ترین و مهم ترین جاذبه پایتخت توریستی گرجستان است این پارک نسبتا بزرگ به طول 15 کیلومتر در ساحل دریا و قدمت آن به سال 1881 می رسد . چرخ و فلک معروف باتومی هم در جنوب همین پارک که معروف ترین و زیباترین بخش شهر است قراردارد . از جاهای دیدنی شهر باتومی میشه به فواره نیتون ، آکواریوم باتومی ، میدان مدئا ، باغ گیاه شناسی باتومی نیز اشاره کرد 

   

  اطلاعت ضروری .. 

  اختلاف ساعت با تهران : نیم ساعت با تهران جلوتراست 

  زبان رسمی : زبان گرجی 

  واحد پول : لاری

  کد کشور :+995 

  شماره های اضطراری : 112 

  آب و هوا : گرم و دلیل آن قرار گرفتن در کنار دریای سیاه است