• خانه
 • مقصد ها
 • تسهیلات سفر
 • آموزش ترکی در سفر
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • ماوی گشت

  استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا خواهد کرد و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.این کلان شهر به عنوان شهر فرهنگی اروپا برای سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است. بسیاری از ایرانی ها استانبول را به برای خرید انتخاب می کنند به ویژه خرید پوشاک و البسه با پارچه های ترک که یکی از بهترین دوخت ها را در دنیا دارند. باید گفت استانبول گزینه خوبی برای خرید است. استانبول با دارا بودن مراکز خرید زیاد محبوبیت میان همه علاقه مندان به خرید در دنیا دارد. یکی از مراکر خرید مرکز خرید آکمرکز است. جالب اینجاست که بدونید  استانبول در گذشته چند اسم مختلف داشت: بیزانس، قسطنطنیه، استامبول و تساریگراد .

  ماوی گشت 

  جاذبه های گردشگری برگزیده شهر استانبول

  شهر استانبول بزرگترین مرکز گردشگری ترکیه به شمار می رود و هر ساله عده زیادی از مسافران از آن بازدید به عمل می آورند. تنوع آثار دیدنی و وجود مساجد متعدد و سواحل زیبا، سبب شده که هر کسی با هر سلیقه ای استانبول را به عنوان یکی از گزینه های سفر در نظر بگیرد. موزه کاری ، مسجد سليمانيه ،مسجد سلطان ، برج گالاتا ، کاخ ییلدیز ، كاخ توپكاپي ، مسجد رستم پاشا ، مسجد فاتح ، کاخ دولما باغچه ، تنگه بسفر نیز از جاهای دیدنی این شهر می باشد .

   

  آب و هوای ..

  استانبول به خاطر موقعیت مکانی ، در نواحی آب و هوایی متفاوتی قراردارد و دارای چندین خرداقلیم است . آب و هوای مدیترانه ای ، آب و هوای گرمسیری مرطوب و آب و هوای اقیانوسی در بخش های مختلف شهر مشاهده می شود . بهترین زمان سفر بهار و پاییز یعنی از آوریل تا مه و از سپتامبر تا اواسط نوامبر می باشد که دمای هوا مطبوع و آسما صاف است .

   

  اطلاعات ضروری .. 

  اختلاف ساعت با تهران : 1.5 از تهران عقب تر است 

  زبان رسمی : ترکی 

  واحد پول : لیر ترکیه 

  کد کشور : +90

  شماره های اضطراری : 112