• خانه
 • مقصد ها
 • تسهیلات سفر
 • آموزش ترکی در سفر
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
 • جاهای دیدنی درتورباکو:

  مرکز حیدر علی آف : مرکز حیدر علی آف سازه ای با شکوه با 8 طبقه در قلب باکو خودنمایی می کند و یکی از پر بازدیدیترین جاذبه های دیدنی باکو محسوب می شود. این سازه با نوع طراحی بیرونی و به هم پیوسته توجه تمامی گردشگران را به خود جلب کرده است . این مرکز شامل بخش های اصلی :3 بخش موزه ، 4 بخش آمفی تئاتر و سالن های نمایشگاهی است که سالن های نمایشگاهی متنوع و بسیار جذاب برای همه سنین می باشد. پیشنهاد می کنم پیش از بازدید از هر نقطه باکو ابتدا از موزه حیدر علی آف دیدن نمایید .

  برج شعله باکو ( هلوولار) : امکان ندارد به باکو بروید واز برج های شعله باکو دیدن نکنید این سازه های اداری باکو به شکل سه شعله طراحی شده و شب هنگام با نورپردازی به شکل شعله آتش بسیار جذاب میشود و از هر نقطه ی باکو قابل روئیت است. برج های شعله از سه برج شیشه ای با ارتفاع 182 متر در سه ضلع  مثلث قرار دارد که در بین آنها امکانات تفریحی ، مغازه ، رستوران و سینما وجود دارد.  موزه فرش در نزدیکی برج های شعله می باشد.

  موزه فرش آذربایجان : موزه فرش تجلیگاه فرهنگ و هنر باکو که در نزدیکی برج های شعله قرار دارد. موزه فرش آذربایجان یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های باکو است . وقتی وارد این موزه می شوید طرح و رنگ فرش های این موزه از موفقیت های آذربایجان ، آرزوی زنان و دختران آذربایجانی حرف می زند. فرش هایی که با دستان خود بافتنه و  به خانه بخت می رفتند.

  قلعه دختر ( قیز قلعه سی ) : قلعه دختر یکی از قدیمی ترین آثار باکو ( حدود 1500 سال پیش ) و در منطقه حفاظت شده ایچری شهر قرار دارد ودر داخل آن موزه ای قرار دارد که اطلاعاتی از گذشته شهر به شما خواهد داد. این قلعه در دوران ساسانیان ساخته شد و از بالای آن دریای وسیع خزر (کاسپین ) تا دوردست ها به چشم می خورد و تماشای برخورد پرتوهای خورشید بر سطح دریا همه را به وجد می آورد .

  کاخ شیروانشاه : این کاخ بسیار شگفت انگیزتوسط شیروانشاه در قرن پانزدهم میلادی حدود 500 سال پیش با 50 بعد و تماما از سنگ ساخته و ثبت یونسکو شده است. آنچه نظر گردشگران را به خود جلب کرده است طراحی این پدیده است. این کاخ به دستور بزرگترین پادشاه سلسله شروان ها برای مادر و پسرش ساخته شد . یازدید از این بنا ورودی ( سه منات ) دارد و از ساعت 10 صبح تا 6 بعد اظهر باز است.

  مفاخر : از اسمش پیداست . در باغ مفاخر شخصیت های معروف باکو دفن شده اند .همراه با مجسمه تمامی آنها در میان  فضایی سرسبز مانند بهشتی است که در آنجا به دیدار همه ی بزرگان باکو می روید.

  برج تلوزیون : برج تلوزیون مرتفع سازه باکو با ارتفاع 310 متر از زیباترین برج های ساخته شده به حساب می آید.برج تلوزیون یک برج ارتباطی بتنی است که علاوه بر استفاده مخابراتی ، رستوران هایی درون خود قرار داده و لذت بردن از غذاو دسر سنتی شهر در ارتفاعات باکو حسی است که فقط در باکو تجربه خواهید کرد.

  ایچری شهر یا شهر قدیمی باکو: کسانی که به آثار تاریخی و فرهنگ شهر ها علاقه دارند اطلاعات بسیاری از بافت این شهر قدیمی ، ایچری شهر می توانند دریافت کنند. ایچری شهر در سال 2000 میلادی به ثبت یونسکو رسیده و دارای 2 کاروانسرای بزرگ قدیمی ، 23 محله زیبا ، 3 چشمه آب ، میدان بازار و ... است . قلعه دختر در این خیابان قرار دارد که جذاب ترین آنهاست . سر تاسر ایچپری شهر از سنگفرش که خانه های قدیمی و مدرن آن به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.

  تارگوی: سرگردان به دنبال پارک ، رستوران ، بار ، قلیانخانه نباشید تمامشان در این محله است که از یک طرف به قلعه دختر و از طرف دیگر به ساحل بلوار ملی متصل است. خیابان تارگوی محله ای بسیار زیبا که در شب ها با نور پردازی خاصش انرژیتان را دوبرابر می کند.

  ساحل بلوار ملی باکو :اگر به ریلکس کردن نیاز دارید و می خواهید حال و هوایتان عوض و انرژی جذب کنید به ساحل بلوار ملی بروید . این پارک در سواحل جنوبی دریای خزر با 3 کیلومتر و 370 متر از میدان ملی پرچم تا میدان آزادی باکو کشیده شده است. هنگام شب انعکاس نور برج های شعله و نور اطراف ساحل در آب ، جلوه ای زیبا و آرامشی باورنکردنی دارد.

  امامزاده بی بی هیبت : بی بی هیبت خواهر محترم امام هشتم امام رضا(ع) است که در آن زمان ازدست خلفا فرار کرده و در باکو به رحمت خدا رفته است نام اصلی ایشان فاطمه صغری است و در زمان صفویه برای بقعه ایشان حرم درست شد ولی در زمان حکومت استالین این آرامگاه خراب شد و بعد از استقلال آذربایجان مجددا به دستور رییس جمهور بسیار زیباتر ساخته شد .